25 Ağustos 2020 Salı

Ozonlava Bentonit Kil Maskesi

Merhaba,

Bir süredir kil maskesi kullanmıyordum.
Ozonlava markasının bu maskesini de çok merak ediyordum, marka tarafından gönderilince hemen denemek istedim.

↷ Maske doğal bentonit kili içeriyor. Ozonlava Bentonite Clay , volkan tüfü içeren doğal bir içeriktir.
Maskenin içeriği genel olarak doğal içeriklerden oluşmakta.

↷ Yapısı oldukça ince. Diğer bildiğimiz kil maskeleri gibi yoğun , koyu renkli, katı kıvamlı bir yapısı yok. İnce bir tabaka halinde sürmeniz gerekiyor. İlk sürdüğünüzde sanki "krem mi sürüyorum ben ya!?" algısı uyandırabilir ancak kurumaya başlayınca maske ortaya çıkıyor.

↷ Gözenekleri temizlemeyi ve sıkılaştırmayı vaadeden bir ürün. 1,5 aydır haftada 2-3 kez kullanacak şekilde rutinime eklediğimde fark ettiğim; gerçekten cilti güzel temizliyor, gözeneklerin görünümünü azaltıyor.

↷ Ciltteki fazla sebumu alarak denge kurmayı sağlıyor. Ancak diğer bildiğimiz kil maskeleri cildi müthiş gerip kuruturken, bu maskede öyle bir sorun yaşamadım. Cildimdeki sebumu dengeledi, normalde yaz aylarında çok terlediğimiz için cilt terle birlikte sebumu da dışarı atıyor. ve cilt daha fazla yağlanıyor. Bu maskeyi kullanmadan önce bu sorunları yaşarken, kullanmaya başladıktan sonra cildimdeki yağ oranının azaldığını gözlemledim.
↷ Maske içerisindeki sülfür sayesinde ciltteki siyah noktaları azaltmayı ve cildi beyazlatmayı vaadediyor. Sülfür, ortamda asit etkisine sahip, aynı zamanda antibakteriyel bir maddedir. 
Siyah noktalarımda ve cilt beyazlatma konusunda henüz bir etkisini gözlemlemedim.DİKKAT:

İlk kullanımda ciltte pembeleşmeye sebep olabileceği yazmaktadır. Böyle bir etkisi olabilecekse, hassas ciltler mutlaka danışarak kullanmalı diye düşünüyorum. Eğer cildinizde; roza,egzama,yoğun sivilce de varsa mutlaka doktorunuza danışarak kullanınız..
Maskeyle ilgili görüşlerim bu şekilde. Benim sevdiğim bir ürün oldu. 
Şuan fiyatı indirimde 119TL.
Klasik bildiğimiz kil maskelerinin germe kurutma gibi etkilerini sevmeyen kişiler bir şans verebilir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder