14 Ağustos 2020 Cuma

#Bitenler - Temmuz Ayı

Merhaba!


Artık blogumda ay bazında bitirdiğim ürünleri de paylaşayım dedim.
Serinin ilk yazısı ile de geldim :) 

Mağlum Covid sebebi ile bitenler arasında genelde bakım ürünleri bulunuyor. Sadece 2-3 tane kozmetik ürünü bu süreçte bitirip elimden çıkarmak istedim. 


Sırasıyla neler bitirdim yazıp ufak yorumlar da ekleyeceğim.1. Benri Saç Jölesi ↷
Saç jölesi normalde pek sevmem ama bebek saçlarım sebebi ile saçımı topladığımda kullanmak zorundayım. Bu ürüne bayıldım! Saçı kesinlikle sertleştirmiyor, kötü bir kokusu yok, saçlarıda jöleli gibi göstermiyor.. 
Bebek saçlarımı çok güzel sabitliyor. Çok güçlü değil, ama bence yeterli. Fiyatı da epey uygun. Gratislerde bulabilirsiniz.. Büyük boyunu alacağım kesin.. 

2. Avon Senses Sıvı Sabun 
Avon kataloğunda indirimde gördüğüm için almıştım. Ellerimi kurutmadı, güzel nemlendiriyor.
Kokusu da hafif. Anca basma mekanizması biraz başarısız. basıldığında ürünün kendi kutusuna geliyor , elini iyice dibine sokmanız gerekiyor. O yüzden basma kısmını pek sevmedim. Ama büyük boy avantajlı fiyatı vardı. İndirimde görürsem yine alabilirim.. 

3. Nivea Göz Makyaj Temizleyici ↷
Çift fazlı yağlı bir temizleyici. Suya dayanıklı makyajı güzel temizliyor. Ama ultra bir farkı yok diğerlerinden. Daha iyilerini de kullanmıştım. Hassas gözler için olduğu yazıyor. Benim gözlerim epey hassas, yanma yada kaşınma vb.alerjik durumlar gözlemlemedim. Tekrar almayı düşünmüyorum.

4.Organic Shop Saç Maskesi ( Avokado&Bal) ↷
Bu saç makesi ile ilgili yorumlarımı Instagram postumda bulabilirsiniz..
Kısaca bahsetmek gerekirse saçları yumuşatma gibi bir özelliği yok.Sadece ortalama bir bakım yapıyor.. Tekrar almayacağım ürünler listesinde :)

5. Nivea Men Deep Dimension Deo ↷
Eşimin kullanıp bitirdiği bir ürün. Kendisi başarılı buldu, ter kokusunu önlüyor.
Bana sorarsanız ise koku hassasiyeti olan birinin sevmeyeceği bir ürün :) Çok parfümlü bir kokusu var , ancak erkeklerin sevdiği bir koku. 

6. Schwarzkopf Beology Pürüzsüzleştirici Serum ↷
Benim saç nemlendirme anlamında çok sevdiğim bir serum oldu. Saçı çok güzel nemlendiriyor, bakımlı gösteriyor. saça kesinlikle ağırlık yapmıyor. Ben bu serum+ saç bakım yağı ile saçıma bakım yapıyorum. Yenisi alındı bile 🔄

7. Bioxin Siyah Sarımsak Şampuanı ↷
Saç dökülmesi çok bacaklı bir konu. Birçok sebebi olabilir. 
Öncelikle bir doktora danışıp kan değerlerine bakılmalı.
Eğer saç dökülmeniz kullandığınız ürün içeriklerinden kaynaklı ise, temiz ve etkili içerikli bir ürün kullanmak dökülmeyi azaltacaktır.
Bu ürünü kullanmaya başladığımda saçlarım epey koparak dökülüyordu. Başlarda dökülmeyi yarı yarıya azaltsa da, sonrasında yine bir miktar dökülmeye devam etti. Elbette etkisini 1 kutu ile görmek de pek mümkün değil, bu sadece ilk izlenimim. Bu firma tarafından gönderilen PR ürünüydü. İndirimde yakalarsam eğer bir şans daha vereceğim. İçeriği güzel gözüküyor.
8. Garnier Mineral Saf&Temiz Deo 
Ter kokusunu önlüyor.  Saf&Temiz serisi koku anlamında daha az parfümlü. Genelde Garnier ürünlerini seviyorum. Ama bundan sonra içerik olarak temiz olan ürünlere yönelmeyi tercih edeceğim.

9. MAC Liquidlast Kalıcı Eyeliner 
Şahane bir eyeliner! Evet evet.. Kalıcılık, bulaşmama , akmama.. Sadece temizleme konusunda beni biraz düşündürdü. Sabah sürüp işe gittiğimde akşama kadar asla bozulmuyor, suya dayanıklı. Suyla asla temizlenmiyor, yağ bazlı ürünlerde bile biraz zorluyor. Gözlerime alerji de yapmadı. Muhtemelen ofise döndüğüm zaman yenisini alacağım :) Sadece fiyatı biraz yüksek.. Muadil bir ürün bulursam da bakabilirim.

10. Maybelline Fit Me Kapatıcı 
Bu kapatıcının sevmeyeni pek yoktur. Çizgilere dolma yapmıyor, kapatıcılığı ortadan yükseğe, koyu halkaları , hafif morlukları güzel nötrlüyor. Sünger ve fırça kullanımına da uygun buldum ben. İndirimden alırım tekrar.

11. NYX Tekli Far 
Bendeki Innocent rengi. Bunu uzun süre sabah hızlıca makyaj yapmam gerektiği zamanlar eyeliner altına gözlerimi daha canlı göstermesi için kullanıyorum.
Altına baz uygulama ihtiyacı duymadım, dökülme vs. yapmıyor da. Tekli far yerine bir dahakine palet deneyebilirim..

12: FA Men Invisible Roll-on Deo 
Kokusu bana göre ağır.. Ama eşim çok sevdi. Muhtemelen tekrar alınacak.
Terlemeyi önleme konusunda sprey deodorantları daha başarılı buluyor. Ter kokusunu önlüyor..

13. OGX Coconut Milk Onarıcı Serum 
Yukardaki serumu yazarken bir saç bakım yağı ile kullandığımı yazmıştım. İşte o yağ bu yağ ! :D 
Özellikle saç uçlarımı, kırıkları inanılmaz düzeltti. Saçları parlak ve canlı gösteriyor. Düzleştirici kullanmadan önce ve sonrası için de kullanıma uygun. Düzleştirici sonrası da saçları güzel partlatıyor. Yenisi aldım bile! :)Evet uzun bir yazı oldu ama ürünler hakkında bir fikriniz oluştuğuna eminim. Sizin bunlar içinde kullandığınız ürünler var mı? 

Öpüldünüz...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder