24 Ekim 2014 Cuma

NEUTROGENA// Visibly Clear - PORE&SHİNE Temizleme Jeli ve Peeling

Merhaba herkese!
Uzun bir süredir akneli ve karma-yağlı arası gidip gelen cildimle uğraşmaktayım.
Temizleme jelimi cildime uygun olacak şekilde seçmeye çalışıyor.Genelde karma ciltler için olan ürünleri uygun buluyorum.Peeling'i ise küçük tanecikliler arasından seçmeye çalışıyorum.


Kısa bir süre önce Neutrogena tarafından çıkarılan Pore&Shine serisi temizleme jeli ve peelingi elime ulaştı.Pore&Shine serisi , içeriğindeki misket limonu ve mandalina sayesinde ciltteki parlamayı azaltmayı ve gözenekleri sıkılaştırmayı vaadediyor.
Şunu da eklemeliyim ki muhteşem kokuyor!

Temizleme jeli isminden anlaşıldığı gibi jel bir temizleyici.Kullanırken direk alıp yüzüme sürmek yerinde,elimde su ile birlikte köpürtüp ,hafif masaj yaparak yüzümü bu şekilde yıkıyorum.
Yaklaşık 1 aydır sabah akşam yüzümü bu ürünle temizliyorum.Başlığının basmalı/pompalı olması ise benim için bir avantaj oldu hijyen açısından.

- Vaadettiği gibi parlama sorunumu minimum'a indirdi diyebilirim.Tabi bunda düzenli kullanmanın da etkisi büyüktür.
- Gözenek sıkılaştırma konusunda belirgin bir sonuç alamadım.
- Temizleme jeli cildimi makyaj'dan ve kirden güzelce arındırıyor; 2 basımlık ürün yeterli geliyor.Cildimin temizlendiğini hissediyorum.
Temizleme jeli'ni genel anlamda epey beğendim.Hatta yedekledim bile..
Peeling jeli ise haftada 1 kez uygulamaya çalıştım.Cildim stresten sivilce döktüğü için çok peeling yapma taraftarı değilim. -Sivilceli cilde peeling yaptığınızda tanecikler yüzünden sivilcelerinizin diğer yerlere de dağılmasına sebep olmuş oluyorsunuz- 

Bu ürünün tanecikleri ise orta boyutta ve sık tanecikli değil.Cildime daha az zarar vereceğini düşündüm ve nazikçe uygulayarak kullanmaya çalıştım.
Ürün daha çok krem yapıda,az tanecikli.Peeling jel ise temizleme jeliyle aynı etkileri vaadediyor.
Cildinizi ölü hücreden arındırırken gözeneklerinizi sıkılaştırmayı sağlıyormuş.
Ürünü fındık büyüklüğünde alıp cildimi nazikçe ovalıyorum ve sonrasında ılık su ile iyice yıkıyorum

- Cildimi kesinlikle kurutmadı yada tahriş etmedi.Aksine yumuşacık yaptı.
- Cildimin arındığını hissettim,ayrıca bir temizlik hissi uyandırdı.Gözeneklerimin açıldığını ve nefes aldığını hissettim.

Ama yinede cildinizde yoğun bir sivilcelenme var ise tanecikli peeling kullanmayınız!!!


Pore&Shine serisi benim gibi karma-yağlı ciltlilerin kesinlikle seveceği bir seri.Üstelik uygun fiyatlı ve yüksek performanslı.
Daha uzun bir süre bu seriyi kullanacağım kesin..

Kullananlar var mı?Siz neler düşünüyorsunuz?
Yorumlarınız benim için çok önemliAyrıca bloguma üye olmayı unutmayın lütfen..


Sevgiler.
Ayşegül*Basın  ürünüdür.Forte İletişim'e teşekkürler.

2 yorum:

  1. Merhaba size çok önemli bir şey sormak istiyorum :) 14e yeni girdim. Burnumun kenarı yağlanıyor yanaklarım kuru yüzümde sivilce yok ama anlımda toplasan 5 tane putur var sivilce gibi değil sadece putur :) burunumda siyah noktalar var çok az 10 tane filan vardır :D ve Misket limonlunun jelini aldım sen ne önerirsin cildim ve ne alıcağım hakkında bir şey bilmiyorum.Sorsam bana diyorlarki yüzünde hiç bir kusur yokki diyorlar :) ama ben biraz takıntılıyım ve kesinlikle cildimi tamamen kusursuz yapacak bir ürün arıyorum cevaplarsanız acayip mutlu olurum teşekekkürler

    YanıtlaSil