13 Mayıs 2014 Salı

AVON SOLUTIONS BALANCED+MATTE SERİSİ


Merhaba! Bugün sizlere Avon'un yakın zamanda çıkardığı bir seriden bahsedeceğim.Bu seri elme ulaşalı biraz  zaman oldu ancak iyice kullanıp emin olup hakkında yorum yapmak istedim.

Üzüm etkisiyle gün boyu dengelenmiş bir cilt görünümü!
Seriden bahsetmek gerekirse bu seri cilt bakımında yağ dengesini sağlayarak cilde mat ve dengelenmiş bir görünüm vermeyi hedefliyor.Karma ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen seri, cilt hücrelerinin doğal nem dengesini koruyarak, ciltteki parlama görüntüsünü 24 saat boyunca engellemeye yardımcı oluyor. İçerdiği üzüm kompleksi ile AVON Balanced+Matte serisi T bölgesini matlaştırıyor, gün boyu bakımlı görünmenizi sağlıyor.soldan: köpük temizleyici,gündüz kremi,gece kremi,tonik


Seride Köpük Temizlemeyici ,Mat Görünüm Veren Gündüz Kremi(spf15),Cilt Dengeleyici Jel Gece Krem ve Mat Görünüm Veren Tonik bulunuyor.Aynı zamanda bir de maskesi varmış bu serinin..


Öncelikle matlaştırıcı deyince ''yüzü kurutuyor mu" soruları akıllara geliyor,ancak Avon'un bu serisi kuru bölgeleri nemlendirirken yağlı bölgeleri matlaştırmayı hedefliyor.


1-Köpük Temizleyici:  Oldukça yumuşak ve oldukça köpüren -bazı köpük temizleyiciler ilginçtir ki köpürmeyebiliyor:) -  bir köpük temizleyici.Yüzümü derinlemesine temizliyor.Hafif bir gerginlik oluyor ancak birkaç dakika içinde oda geçiyor.Bu serinin inanılmaz güzelde bir kokusu var.Yıkadıktan sonra yüzümü yumuşacık yapıyor.Cildim oldukça hassastır.Her an her şeye tepki verebiliyor.Ancak bu ürün yüzümde herhangi bir soruna neden olmadı.Tabi ki tek başına temizleyici köpük matlaştırmada etkili olmayabilir ancak yağ oranını dengelediğini düşünüyorum.

2- Mat Görünüm Veren Tonik: Tonik sık kullandığım bir cilt bakım ürünüdür.Cildimi yıkayıp temizledikten sonra mutlaka toniklerim.Yüzümde herhangi bir tahrişe yada yanmaya sebep olmadı.Biraz alkol kokusu var ama rahatsız edici değil.Yüzümü ve boynumu tonikledikten sonra birkaç saat yüzüm parlamadan kalabildi.

Mat Görünüm Veren Gündüz Kremi(spf15): Belkide içlerinde en sevdiğim bu oldu.Sık nemlendirici kullanırım.E cildimde karma-yağlı olunca,daha da bir ilgimi çekti.Bu da tonik gibi kullanıldığında cildin birkaç saat parlamasına engel oluyor.Evden çıkmadan/makyajdan önce kullandığımda cildim eve gelene kadar parlamadan kalıyor.Çok başarılı değil mi? :) Nemlendirmesi oldukça başarılı! Ayrıca spf15 içermeside büyük avantaj!

Dengeleyici Jel Gece Krem: Bu krem gündüz kreminin aksine daha jel görününmlü/kıvamlı.Bu jel de diğer ürünler gibi yağ ve parlama görünümünü en aza indirmeye yardımcı oluyor.Kullanıp yattığımda,sabah daha mat bir görüntüyle uyanıyorum.Gece boyu nemlendirmesi de iyi,cildimi yumuşacık yapıyor!mat görünüm veren gündüz kremi(spf15)


Ambalajlar ise oldukça kaliteli ve başarılı! Gündüz ve gece kremleri 50ml ,Tonik 200ml ve Temizleyici köpük 150ml.Sizi oldukça uzun süre götürecektir.

Genel olarak sevdiğim bir seri oldu.Kullandığınız süre boyunca cildiniz parlak ve yağlı görüntüden uzaklaşacaktır.Benim T bölgemde gözle görülür şekilde matlık oluştu.Ancak uzun vaadeli matlık sağlayacağını düşünmüyorum.Serideki hiçbir ürün(maskeyi kullanmadım,bilmiyorum) cildimde bir tepkiye yol açmadı -sivilce,allerji vs- .  Karma-yağlı ciltlerin seveceği bir seri olduğu kesin!

Kullanan memnun kalan/kalmayan var mı ? 
Destek için blogumu takibe alırsanız sevinirim:) Ana sayfa sağ üst köşedeki kırmızı butondan yada "bu siteye katılın" butonundan gmail hesabınızla izleyicim olabilirsiniz!Sevgiler
*Basın ürünüdür.Avon Türki'ye çok teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder