14 Şubat 2014 Cuma

Bioderma - Photoderm Akn Mat SPF30


Herkese yeniden kocaman merhaba! İstanbul'a nedense bir türlü kış gelmiyor ve gelmeyecek de sanırım.Yaz çocuğu olmama rağmen,kışı ayrı severim :) Neyseki dün bir yağmur yağdı,rahatladım hehe:)

Bugün sizlere yaz kış eksik etmememiz gereken bir üründen bahsedeceğim.Tabi ki; Güneş Koruyucu!
Dışarı çıkarken düzenli olarak kullanmıyorum itiraf etmeliyim ki..Akne tedavisi görüyorken  doktor mutlaka kullan vs dememişti..hatta aksine fazla güneş koruyucu sivilce bile yapar demişti.Orda bir durdum! Daha sonraki gidişimde başka bir ilaca geçince -cildi soyan bir ilaç- mutlaka kendini güneşten koru,ama güneş koruyucu şart değil demişti??? Nasıl becereceğim bilemedim ve ben yine de bir güneş koruyucu arayışına girdim..Lafı uzattım biliyorum ancak,daha sonra araştırıp okuyunca,aslında doktorumun söylediklerini pek mantıklı bulamadım.Cildin baş düşmanlarından biri güneşken!ve aynı zamanda cildim soyulup,güneş lekerine oldukça müsaitken!!! Neyse..

Turuncukasa'da bi indirim zamanıydı,bioderma ürünlerinide aşırı merak ediyordum.Cildim o zamanlar yağlı olduğu için ufak bir araştırmayla ; Bioderma Photoderm Akn Mat 'ı almaya karar verdim..


Adından da anlaşılacağı gibi uzun süreli matlaştırıcı yani yağsız bir güneş koruyucu.Yüz için spf30 aslında bana az geldi ama nedense kışın yeterli olacağını düşündüm...Bazı BB krem ve fondotenlerde bile daha yüksek spf olabiliyor..
Ve spf30 içerdiğine bakmayın,cildinizi ne kadar korumak istiyorsanız,o kadar bol sürmelisiniz!
İncelersek;

- Ürün oldukça kıvamlı,eğer yüze iyice yedirilmezse ruh gibi dolaşabilirsiniz! Zaten cilt tarafından çabuk emiliyor..
- Yağlı ve karma ciltler için.kuru ciltleri biraz rahatsız edebilir,
- Sürdükten sonra oldukça mat bir bitişi var,
- Yağlı bir cildim vardı kullanmaya başladığımda -şuan karma normal gibi- herhangi bir tepki vermedi yüzüm.kızarıklık sivilce vs.
- Rahatsız edici bir kokusu yok,klasik güneş koruyucular gibi..
- Suya dayanıklı olduğu yazıyor ama fondoten , bb vs altına sürdüğüm için yorum yapamıyorum..Bioderma markası doktorlar tarafından da sevilen ve tercih edilen bir marka olduğundan,birçok ürününü denemeye çalışıyorum.Bu güneş koruyucu ise aralarından beğenip seçtiklerimden biri oldu.Sanırım bittiğinde yine alırım.Fiyat olarak birçok markaya kıyasla daha uygun,hatta bi de online satışı olan sitelerde indirimde yakalarsanız mutlaka edinin! ve kışın güneş yok,güneş kremine ne gerek var! diyerek cildinizi tehlikeye atmayın.Yaz-kış mutlaka çantanızdan eksik etmeyin..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder