15 Şubat 2014 Cumartesi

Basit Hafta Sonu Makyaj'ı / Simple Weekend Makeup

Herkese yeniden merhaba! Bu aralar çok çalışkan bir blogger oldum sanırım :) Günün 2.postunu giriyorum.Hadi hayırlısı!

Bugün sizlere basit bir hafta sonu makyajı örneği göstereceğim.Aslında makyaj gündüz-gece aynı zamanda her duruma uyabilecek bir joker makyaj benim için.Hafta içi çoklukla okulda olduğumdan,evden çıkarken pek makyaj yapmaya vaktim olmuyor.Bende acısını hafta sonu çıkarıyorum :)
Bakalım bu makyaj'da neler kullanmışım,nasıl uygulamışım?


Ben makyaja göz makyajıyla başlamayı sevenlerdenim.Kullandığım farların birçoğu dökülme tozutma yaptığından göz makyajını ardan çıkarıyorum..
Göz makyajında; 

- Öncelikle bir far bazı uyguladım ki kullandığım farların rengi daha canlı gözüksün ve far sabitlensin.Benefit - Stay Don't Stray isimli bazı kullandım.Benim için şöyle bir şey var; kullandığım tüm göz bazları hemen hemen aynı işlevi görüyor.Bunu şu yüzden seviyorum; yapısı oldukça ince.Ardından,

- Garnier'in yeni sayılan göz altı kapatıcısını -BB- uyguladım.Göz altılarım sorunluğu olmadığından bunu yeterli buluyorum..Ardından,


- Malesef ki ülkemizde bulunmayan Wet n Wild Comfort Zone paletinden sırasıyla numaralandırdığım renkleri kullandım.1.rengi tüm göz kapağıma uyguladım.Ardından 2.renk ile gözün crease bölgesine yani göz çukuruna  hafif bir gölgelendirme yaptım.3.rengi ise - mac deki club isimli farın muadili olur kendileri- makyaja renk ve anlam katması için,yine gölgelendirme yaparak ve gözümün katlanma bölgesinden de geçerek uyguladım.Hepsi bu kadar!

---> Intagram'da Wet n Wild da içeren çekilişim için TIKTIK<---

- Daha sonra tüm farlar birbirine karışsın istediğim için Sigma E25 Blending brush -karıştırma fırçası- ile farları birbirine karıştırdım..

- Eyeliner'ın resmini çekmeyi unuttum fakat oda Maybelline gel eyelinerlardan Black Pink Diamonds. İçinde çok hafif pembe-mor ışıltıları var,resimlerde pek belli olmasa da..Rimel ise sona...Ten makyajımda kullandıklarım yukardaki gibi. Yüzümde sivilce izlerim olduğundan önce bir concealer uyguluyorum.
- İzlerin olduğu bölgelere Mac Pro longwear uyguladım.Bendeki rengi NW20

- Ardından çok övülen Este Lauder Double Wear fondoteni RT.Buffing brush ile tüm yüzüme uyguladım.Kapatıcılığını seviyorum.Biraz daha kullandıktan sonra yazısını yazacağım..
- Daha sonra gün içerisinde parlama yapacağını düşündüğüm T bölgeme severek kullandığım -dibini görmüşüm ehe- Rimmel London-Stay matte serisinden olan pudrayı hafifçe geçtim.


- Allık sürmeyi her ne kadar beceremediğimi düşünsem de , bu joker makyaj allıksız olmazdı! Essence'in BeLoud koleksiyonundan 02 Pink me allığını RT.Blush brush ile hafifçe uyguladım.
- Dudaklarımı önce Burt's Bees ile nemlendirip ardından Pastel'in hediye kutusundan çıkan yeni şahane ruju uyguladım.Rengi NO:12
- Son olarakta kirpiklerimi Eklips kirpik kıvırıcı ile kıvırıp,yine Pastel'in hediye kutusundan çıkan  ve yeni olan mascarası Big N Black'i uyguladım..
Evet joker makyajımız bu kadar! Bakalım nasıl gözüküyor...


Nasıl buldunuz,beğendiniz mi? Böyle basit makyaj örnekleri tekrar paylaşmamı ister misiniz? Yorumlarınız benim için önemli.. :) Sabredip okuduğunuz için teşekkür ederim!
öpüldünüüüüüz


2 yorum: