30 Ağustos 2013 Cuma

Kabus Sivilceler! - Akne ve Akne tedavisi! #3

Merhaba herkese:)

Akne tedavisi yazısını uzun zamandır yazamadım.Bugüne kısmetmiş:)
Sanırım 20 Temmuz civarı gibi başlamıştım ilaçlarımı kullanmaya.Hangileri olduğunu görmek ve hatırlamak için TıkTık ve TıkTık :)

İlaçlarımı bu zamana kadar düzgün , düzenli bir şekilde kullandığımı söyleyebilirim.İlaçlar dışında ekstra şeyler de kullandım,doktorum önermediği halde..Kil maskesi,tonik,akne kurutucu vs..Hepsi cildime iyi gelmiş olsa gerek ki sivilcelerimden 40 günlük bir mücadele sonucu kur-tul-dum! :)
Evet kurtuldum çünkü neredeyse hepsi,hiç beklemediğim bir şekilde kurudu ve gitti.Ama tabi geriye izlerini bırakarak:)

Yalnız sivilcelerim geçmiş olsa bile ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum.Doktorum şehir dışında olduğundan henüz kontrole gidemedim..Ayın 9 u yada o civarlarda kontrole gideceğim ve gittikten sonra da bir post yazacağım..

Aslında sivilcelerle cildinizi temiz ve nemli tutarsanız da savaşabilirsiniz.Bu tedavimde hırs yaptım ve bıkmadan üşenmeden yüzümle ilgilendim.Hergün sabah akşam sabunla temizlemeyi,makyajımı silmeden yatmamayı öğrendim:) Bunların da büyük etkisi olduğunu hepimiz iyi biliriz aslında..

Henüz hiçbir şey bitmiş değil.Bir sonraki kontrolümden sonra tekrar yazacağım:)
Herkese sevgiler,şimdilik bu kadar! :)

Tekrar söyleyeceğim; bu ilaçlar bana iyi geldi diye, doktora danışmadan alıp kullanmayınız!!!


3 yorum:

 1. merhaba:) bende buralarda yeniyim hemde baya bi :) sivilcelerinden kurtulmana çok sevindim:)tabi roaccutane kullanmadan kurtulmana da daha bi sevindim :) 2 yıl önce roaccutane nın muadili olan aknetrent isimli ilacı kullandım, ama bu süreç gerçekten çok sıkıntılı hiç kolay değil o ilaçları kullanmak.. bizim farketmediğimiz zararları bir yana ben bel ağrısından yürüyemez olmuştum düşün. herkeste aynı etkiyi yapmıyor tabi ama çok zararlı olduğu kesin. çok sivilcem yoktu fakat olanlar büyüktüler ve hiçbir tedaviye cevap vermiyorlardı öyle olunca kullanmaya razı olmuştum, tedavi bittiğinde halimden gayet memnundum fakat bu aralar nedense yine eskisi gibi sivilcelerim çıkmaya başladı ve clindoxly de etki etmiyor sanki:(
  Bu arada clindoxly i buzdolabındamı saklıyosun?
  (biraz uzun bi yorum oldu ama:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   haklısın o ilaçların gördüğümüzün dışında da zararları var..ben hapları bu yuzden kullanamıyorum..
   clindoxyl çok uzun bir süre sonra etki etmeye başlıyor.ben sanıyorum ki 3 -4 ay kadar kullandım,iyi gelmişti.ama sonra sende olduğu gibi benimkiler de geri döndü..bakalım bu sefer nasıl olacak..
   evet buzdolabında saklamamı söylemişti doktorum..
   geçmiş olsun,sevgiler..

   Sil
 2. clindoxyl ilk kullandığım zaman çok çabuk etkisini görmüştüm, öyle olunca artık faydası olmuyor gibi geldi.. tesekkür ederim sana da geçmiş olsun..

  YanıtlaSil